XIII Niedziela Zwykła

28 czerwca 2020 

 Dzisiaj dzieci ze Świetlicy Integracyjnej „SŁONKO” prowadzą kiermasz własnoręcznie wykonanych prac. Dochód przeznaczony jest na wyjazd wakacyjny.

 Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmiemy szczególnie papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

 Kończy się miesiąc czerwiec. Na ostanie w tym roku nabożeństwa czerwcowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.30.

 W tym tygodniu przypada:

- Pierwszy czwartek miesiąca. O dar nowych powołań do życia kapłańskiego i zakonnego będziemy się modlić na Mszy św. o godz. 7.00.

- Pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00 i 17.30. Spowiedź przed Mszą św.

- Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 zostanie odprawione nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi.

 Przypominamy, że wierni podczas liturgii muszą mieć osłonięte usta i nos.

 Komunia na rękę, rozdawana jest przez kapłana po waszej lewej stronie ołtarza. Osoby chcące przyjąć Komunię w ten sposób, prosimy o sprawne podejście w pierwszej kolejności.

 Zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej. Czasopisma do nabycia w zakrystii.

 Ze stolika pod chórem można zabrać bezpłatny numer „Naszego Listu” - gazetki szkolnej Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu.

 Wszystkim wyjeżdżającym i pozostającym na miejscu życzymy błogosławionych wakacji, miłego wypoczynku oraz duchowego wzrostu.

A + M + P + I