XXIV Niedziela Zwykła, 13 września 2020

 Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które składacie na utrzymanie naszej świątyni. Dziękujemy!  

 Dzisiaj w Polsce rozpoczął się X Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi”. To czas modlitwy za dzieci i młodzież, nauczycieli, wychowawców oraz rodziców.

 Na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się dziś Rocznica Pierwszej Komunii Świętej.

 Dziś o godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych połącząna z różańcem fatimskim. Po Mszy św. o godz. 16.00 procesja światła z figurą Matki Bożej przed kościołem. Prosimy o zabranie świec.

 Święto Podwyższenia Krzyża Świętego jutro, 14 września.

 Wspomnienie NMP Bolesnej we wtorek, 15 września.

 Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa w środę, 16 września.

 Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i młodzieży 18 września, w piątek.

 Wspomnienie błogosławionych męczenników wojny domowej w Hiszpanii: pijarek s. Marii Baldillou i Towarzyszek w sobotę, 19 września.

 We wtorek Adoracja z Maryją o godz. 18:45. Serdecznie zapraszamy!

 W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i życie swoje oraz bliźnich, prosimy o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych podczas liturgii - o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu podczas procesji komunijnej.

 Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Prasa do nabycia w zakrystii.

 Przyjmowanie intencji mszalnych na pierwsze półrocze 2021 roku, rozpocznie się od niedzieli 4 października – nastąpiła zmiana terminu.

 Od 7 września rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego ŁÓDZKIE NA PLUS na 2021 rok. Cieszy nas to, że na liście znalazł się projekt z naszej pijarskiej szkoły. Każdy pełnoletni mieszkaniec może zagłosować wyłącznie raz. Jest możliwość zagłosowania zaraz po Mszy św. wrzucając wypełnioną kartę w naszej pijarskiej szkole. Przy wyjściu z kościoła stoją uczniowie, którzy służą pomocą w wypełnieniu formalności związanych z głosowaniem. Będziemy wdzięczni Państwu za oddanie swojego głosu na projekt z pijarskiej szkoły.

A + M + P + I