XXVI Niedziela Zwykła, 27 września 2020

 Dziękujemy za wszelkie składane ofiary na utrzymanie naszego kościoła. Msza św. w intencji Darczyńców i Dobrodziejów, w najbliższy czwartek o godz. 17.30. 

 We wtorek o godz. 18.45 zapraszamy na Adorację z Maryją. Wpatrując się w Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie chcemy wraz z Maryją słuchać Jego głosu i otwierać nasze serca.

 W czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach. Za odmawianie Różańca w październiku podczas nabożeństwa w kościele lub w rodzinnym gronie w domu - można zyskać odpust zupełny. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17:00 a w niedzielę o godz. 15:00. W czwartek, na pierwszym nabożeństwie różańcowym zostaną pobłogosławione nowe różańce.

 W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- W pierwszy czwartek będziemy prosić o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne na Mszy św. o godz. 7.00 oraz podczas adoracji Najświętszego Sakramentu o godz.17.00;

- Pierwszy piątek m-ca. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00 i 17.30 oraz dla dzieci i młodzieży o godz. 10.00 i 11.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pojednania przed jak i w trakcie Mszy św.;

- W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 08.00, nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi.

 Iskra Bożego Miłosierdzia - Koronka na ulicach miast. W poniedziałek 28 września o godzinie 15.00 zapraszamy aby stanąć na ulicy przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem, a następnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Jutro, o godzinie 15.00 zapraszamy do modlitwy koronką przy bramie naszego pijarskiego kościoła - przy ulicy Zduńskiej. Wyjdź z domu i dołącz do nas!

 Działalność muzyczną wznawia młodsza schola. Próby w niedziele, w szkole o godz. 09.30. Schola poszukuje pianisty.

 Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia: Niedziela oraz Gość Niedzielny.

 Przyjmowanie intencji mszalnych na pierwsze półrocze 2021 roku, rozpocznie się od przyszłej niedzieli 4 października.

A + M + P + I