XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

11 października 2020

 Dziś obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem "Totus Tuus". Za ławkami na stoliku pod chórem jest wystawiona puszka na ofiary przeznaczone na fundusz stypendialny dla uzdolnionej, ale nie zamożnej młodzieży.

 Dzisiaj o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwo różańcowe. W pozostałe dni tygodnia różaniec o godz. 17:00.

 We wtorek, 13 października ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.00 różaniec fatimski, a po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej. Prosimy o zabranie świec. UWAGA: ze względu na Nabożeństwo Fatimskie, nie będzie Adoracji z Maryją o godz. 18.45.

 Od wtorku rozpoczynamy nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II w obronie życia dzieci nienarodzonych podejrzanych o niepełnosprawność i za sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

 Dzień Edukacji Narodowej w środę. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom oświaty życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy edukacyjnej, jak również w życiu osobistym i rodzinnym.

 Wspomnienie Św. Teresy z Avila, dziewicy, w czwartek.

 W piątek, wspominamy bł. Piotra Casaniego, najbliższego współpracownika św. Józefa Kalasancjusza.

 Msza Święta z okazji Dnia Dziecka Utraconego w piątek 16 października o godzinie 17.30. Po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego za Dzieci utracone oraz w intencji ich rodziców i rodzeństwa.

 Wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika w sobotę.

 W minioną niedzielę rozpoczęliśmy przyjmowanie intencji mszalnych na pierwsze półrocze 2021 roku. Przyjmujemy również intencje Mszy św. gregoriańskich.

 Kartki na wypominki listopadowe jak i roczne są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zabierając je, prosimy o czytelne wypełnienie, a następnie złożenie w zakrystii lub na tacę.

 W „Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek - płyta DVD z filmem pt. „Ziemia Maryi”. Zachęcamy do czytania i oglądania. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.

A + M + P + I