XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

18 października 2020

 W ubiegłą niedzielę podczas Dnia Papieskiego zebrano ofiary na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży w kwocie 1465 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

 Dzisiaj o godz. 14:45 wypominki roczne i Msza św. o godz. 16.00 za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach rocznych.

 Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00.

 We wtorek o godz. 18.45 zapraszamy za Adorację z Maryją.

 W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II. Polecajmy jego wstawiennictwu nasze modlitewne intencje.

 Za tydzień, w niedzielę, będziemy przeżywać w naszym kościele uroczystość wprowadzenia relikwii Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

 Od wtorku trwamy na nowennie za przyczyną św. Jana Pawła II w obronie życia dzieci nienarodzonych podejrzanych o niepełnosprawność i za sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

 Kuria Diecezjalna Łowicka informuje, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym parafii Diecezji Łowickiej znajdujących się w strefie czerwonej oraz innym wiernym przebywającym na terenie tych parafii.

 Ze względu na zaostrzone od wczoraj przepisy sanitarno – epidemiologiczne, informujemy i przypominamy o zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji dłoni, zachowaniu dystansu tak, by jedna osoba przypadała na 7m2. Dziękujemy!

 Kartki na wypominki listopadowe jak i roczne są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Za zmarłych polecanych w listopadowych wypominkach, codziennie w listopadzie odprawiamy wieczorną Mszę św. i odmawiamy różaniec o godz. 17.00. W wypominkach rocznych w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 14.45 w intencji zmarłych odmawiana jest modlitwa różańcowa i odprawiona Msza św. o godz. 16.00.

 Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” przeprowadza zbiórkę podpisów pod inicjatywą wypowiedzenia przez Polskę genderowej konwencji stambulskiej i zawarcie Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny, która broniłaby rodzinę przed różnymi patologiami. Podpis wraz z numerem PESEL i adresem można złożyć w zakrystii kościoła.

 Za tydzień nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Porządek Mszy św. i nabożeństw w naszym kościele pozostaje bez zmian.

 W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in. artykuł pt.: „Do ust czy na rękę? - Jak przyjmować Komunię świętą”. Zachęcamy do lektury.

 27 października we wtorek, nasza pijarska szkoła będzie gościć w Telewizji Trwam. Początek programu o godzinie 18.45.

A + M + P + I