XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

25 października 2020

 Dziś na Mszy św. o godz. 12.30, będziemy przeżywać uroczystość wprowadzenia relikwii Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Przy tej okazji można zobaczyć okolicznościową wystawę w bocznej nawie naszego kościoła.

 Na ostatnie październikowe nabożeństwa różańcowe zapraszamy do soboty włącznie na godz. 17.00. Dziś nabożeństwo o godzinie 15.30.

 W najbliższą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 17.00 nabożeństwo za zmarłych związanych ze świątynią pijarską połączone z modlitwą różańcową.

 Za zmarłych polecanych w Wypominkach Listopadowych, w miesiącu listopadzie codziennie odprawiamy wieczorną Mszę św. i odmawiamy różaniec o godz. 17.00. Z kolei w wypominkach rocznych w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 14.45 w intencji zmarłych jest odmawiana modlitwa różańcowa, a następnie odprawiana Msza święta.

 We wtorek o godz. 18.45 zapraszamy za Adorację z Maryją.

 Dziękujemy za Waszą modlitwę za przyczyną św. Jana Pawła II w obronie życia dzieci nienarodzonych podejrzanych o niepełnosprawność i za sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

 Kuria Diecezjalna Łowicka informuje, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym parafii Diecezji Łowickiej znajdujących się w strefie czerwonej oraz innym wiernym przebywającym na terenie tych parafii.

 Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji dłoni, zachowaniu dystansu tak, by jedna osoba przypadała na 7m2. Prosimy również o zachowanie odpowiedniego dystansu podczas procesji komunijnej.

 W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

 W nadchodzący wtorek, 27 października, nasza pijarska szkoła będzie gościć w Telewizji Trwam. Początek programu o godzinie 18.15.

A + M + P + I