UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 listopada 2020

(XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA )

 Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja ciągła zakończona nabożeństwem Eucharystycznym o godz. 15.30.  O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych związanych ze świątynią pijarską i naszych zmarłych, połączone z modlitwą różańcową. 

 „RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA”. Zachęcamy do akcji modlitewnej w intencji cywilizacji życia i miłości; w intencji najmniejszych i bezbronnych, którym nie pozwolono się narodzić. Różaniec trwa 8 dni, od 1 do 8 listopada, czyli całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych. Więcej informacji na internetowej stronie kościoła. Różańcem do granic nieba będziemy się również wspólnie modlić we wtorek podczas Adoracji z Maryją.

 W tym tygodniu przypada:

- pierwszy czwartek m-ca. O godz. 7.00 Msza święta w intencji nowych powołań do życia kapłańskiego i zakonnego.

- pierwszy piątek m-ca. W tym dniu Msze św. o godz. 07.00; 10.00; 11.00; i 17.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pojednania przed, jak i w trakcie Mszy św.

- pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 08:00 nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi.

 We wtorek o godz. 18.45 zapraszamy za Adorację z Maryją.

 W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszamy.

 Zmarłych krewnych i znajomych możemy polecić modlitwie Kościoła przez wypominki. W miesiącu listopadzie, za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych codziennie odprawiamy wieczorną Mszę św. i odmawiamy różaniec o godz. 17.00. Z kolei w wypominkach rocznych w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 14.45 w intencji zmarłych jest odmawiany różaniec, a następnie sprawowana Msza święta.

 W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

 W bocznej nawie kościoła można obejrzeć wystawę złożoną ze zbiorów z prywatnej kolekcji Kazimierza Wosieka, pt. „Błogosławiony Ksiądz Jerzy - Patron NSZZ „Solidarność”.

 Msza św. w naszym kościele za śp. Księdza Biskupa Józefa Zawitkowskiego - w poniedziałek o godz. 17.30. „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.


A + M + P + I