XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

8 listopada 2020

 Dziś o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i zmiana tajemnic różańcowych wraz z wypominkami listopadowymi.

 W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek – 09.11 – święto rocznicy Poświecenia Bazyliki Laterańskiej;

- we wtorek – 10.11 – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

- w czwartek – 12.11 – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;

- w piątek – 13.11 – wspomnienie św.: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

 We wtorek zapraszamy na Adorację z Maryją. Godzina: 18.45.

 W środę 11 listopada będziemy przeżywać podwójne święto: 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz uroczystości patronalne ku czci św. Wiktorii. Msze św. tego dnia będą sprawowane o godz. 07:00 i 17:30.

 W miesiącu listopadzie, za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych codziennie odprawiamy wieczorną Mszę św. i odmawiamy różaniec o godz. 17.00. Z kolei w wypominkach rocznych w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 14.45 w intencji zmarłych jest odmawiany różaniec, a następnie sprawowana Msza święta.

 W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi informujemy, że w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć jednocześnie 61 osób. Przypominamy o obowiązkowym zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu odpowiedniego dystansu: 1 osoba na 15m². Bardzo prosimy, by zajmować oznakowane miejsca.

 W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej kościoła.

 Prasa katolicka do nabycia w zakrystii. „Choćby cały świat chciał aborcji, Kościół nie może jej zaakceptować” to główny temat najnowszego „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do lektury.

A + M + P + I