"OBLUBIEŃCY" Z PIJARSKIEJ W "PRZYSTANKU PLUS"

Działająca przy kościele pijarskim w Łowiczu grupa Oblubieńcy odwiedziła dzieci ze świetlicy środowiskowej „Przystanek Plus”. Podopieczni placówki otrzymali świąteczne paczki, w których znalazły się m.in. słodycze, skarpety i kosmetyki.

Kilkuosobowa reprezentacja Oblubieńców wspólnie z duszpasterzem grupy o. Markiem Barczewskim SP złożyła wizytę w świetlicy środowiskowej „Przystanek Plus” w piątek 9 grudnia.

- Zbliżają się święta i z tego względu chcieliśmy coś zrobić dla innych. Postanowiliśmy podarować dzieciom chociaż po drobnej paczce – informuje Anna Antosik, jedna z inicjatorek grupy Oblubieńcy. Uczestnicy świetlicy otrzymali worki, które można pokolorować flamastrami, a w nich m.in. słodycze, skarpety i kosmetyki.

Serca milusińskich skradła suczka Nutka. - Dzieci lubią pieski, a mój piesek lubi dzieci. I miałem wolne popołudnie, to co, miałem siedzieć w domu i oglądać mecz? – mówi Jarosław Szustek z Warszawy, który niedawno dołączył do Oblubieńców.

Członkowie działającej od 1,5 roku grupy, która zrzesza osoby pragnące budować trwałe i bogate relacje z Bogiem i drugim człowiekiem, wspólnie z dzieciakami składali klocki Lego.

Warto przypomnieć, że z inicjatywy Oblubieńców w pijarskim kościele odbywają się cykliczne Msze święte z modlitwą o dobrego męża i dobrą żonę. Oprócz wspólnej modlitwy są też spotkania z gośćmi i wyjścia na miasto.

- Zaskakujące jest to, że przyjeżdżają do nas osoby również z daleka: Warszawy, Radomia czy Gniezna – przyznaje Anna Antosik.

Przedświąteczna akcja była pierwszą tego typu inicjatywą grupy, ale być może nie ostatnią.

https://lowicz24.eu/artykul/lowicz-oblubiency/1382879