„KOLORY POLSKI” – KONCERT

21. „KOLORY POLSKI” – KONCERT U PIJAR

9 sierpnia 2020, 19.00

Kościół pw. Matki Bożej Łaskawej i św. Wojciecha – Kolegium Zakonu Pijarów, ul. Pijarska 2

Wykonawcy:

Tomasz Gołębiewski (koncertmistrz FŁ) – skrzypce/prowadzenie

sekcja smyczkowa Orkiestry Symfonicznej FŁ

W programie:

UCZNIOWIE O SWOJEJ SZKOLE

Absolwenci

wybraliby

raz jeszcze pijarską.

Zobacz

jakie wspomnienia

mają uczniowie

i za co dziękują szkole 

FILM


Witamy na nowej stronie pijarska.pl

Halo, halo! Za oknem wakacyjny żar, ale na stronie pijarskiej też gorąco od nowych wejść. Wszystko za sprawą rewolucyjnej metamorfozy! 

Jeżeli jeszcze nie zaglądałeś, pora zawitać na pijarska.pl Koniecznie obejrzyj aktualne wiadomości, naprawdę dzieje się tam bardzo dużo. Prawdziwą nowością jest oferta szkoły w formie kafelków zawierających pasje, osiągnięcia, wycieczki i wyjazdy, przedstawienie dnia i roku w pijarskiej. To jeszcze nie koniec! Aktywnych zapraszamy na spacer, choć tylko wirtualny, ale również do zapoznania się ze szkolnym kalendarzem zawierającym aktualne wydarzenia, przecież zawsze trzeba być na bieżąco. Przejrzystość, estetyka, do tego responsywność – strona dostosowuje się do szerokości ekranu i wygląda dobrze na każdym urządzeniu: od małego telefonu, poprzez tablet i komputer.

A Wam jak się podoba?

WAKACJE

Modlitwa przed podróżą

Wszechmogący, wieczny Boże, otaczaj nas, podróżujących, Swoją opieką. Bądź nam w potrzebie pomocą, w drodze towarzyszem i pociechą, w przeciwnościach obroną, abyśmy za Twoim przewodnictwem, pod opieką Matki Najświętszej i św. Rafała Archanioła, pomyślnie dotarli do celu i szczęśliwie wrócili do naszych domów. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

Modlitwa do św. Rafała Archanioła o pomoc w drodze

Święty Rafale Archaniele, Ty czuwasz przed Majestatem Bożym, a z polecenia Stwórcy byłeś przewodnikiem Tobiasza w czasie jego niebezpiecznej wędrówki; prosimy Cię, czuwaj i nad naszymi drogami i ostrzegaj nas przed każdym grożącym nam niebezpieczeństwem. Amen

KONCERT ORGANOWY - NIEDZIELA, 21 CZERWCA 2020 ROKU, GODZ. 17.00

Organy Pawła Ernesta Rickerta z 1755 roku w kościele Ojców Pijarów 

Życzeniem naszym jest, by koncert nadał nowy impuls losom zabytkowych organów naszego kościoła. A to za sprawą grona entuzjastów, którym na sercu leży dobra przyszłość instrumentu. Wydarzenie to stanowi bowiem znaczący wyłom w dotychczasowej tradycji koncertów muzycznych w Łowiczu, naszym regionie, muzycznej rzeczywistości. Pomysłodawcy kierowali się przesłanką o konieczności jednoznacznego przedstawienia ogółowi problematu: pijarskie organy - perłą historycznego organmistrzostwa.

Pomoc papieskiego funduszu do walki z pandemią nie zwalnia tempa

Fundusz kryzysowy, powołany przez Franciszka do walki z pandemią koronawirusa, nie zwalnia tempa. Prośby o pomoc napływają z całego świata. Najnowsze wsparcie powędrowało do krajów Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Większość miejsc, do których trafiają pieniądze, znajduje się w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej, społecznej i zdrowotnej. Pandemia tylko pogłębiła te problemy.

W Czadzie – jednym z najbiedniejszych krajów świata – z pomocy papieskiej korzystają dwie diecezje. Pandemia doprowadziła mieszkańców tego regionu do skrajnej nędzy. Papieskie wsparcie było dla miejscowej ludności jedyną szansą przetrwania. 

SPOSÓB UDZIELANIA KOMUNII ŚWIETEJ NA REKĘ i DO UST

Dbając o wasze zdrowie i bezpieczeństwo, udzielamy Komunii świętej według waszego wyboru: albo do ust, albo na czystą rękę. Jeżeli na dłoń, to tylko bez rękawiczek.

W nawie głównej Komunii świętej, udzielamy w dwóch rzędach.

Kapłan po waszej prawej stronie udziela Komunię do ust. Prawa strona to ta od ambony, strona od Matki Bożej Łaskawej.

Kapłan po waszej lewej stronie udziela Komunię na rękę.

DZIĘKUJĘ ZA DOŚWIADCZENIE WSPANIAŁEJ I RZECZYWISTEJ (WCALE NIE WIRTUALNEJ!) WSPÓLNOTY

Przez cały okres kwarantanny można było uczestniczyć online w codziennych Mszach świętych obficie transmitowanych przez TV lub Internet. W ten sposób powstawały nawet wielotysięczne wspólnoty wiernych, którzy każdego dnia jednoczyli się we wspólnej modlitwie.

Co się stanie z nimi teraz?

Odpowiedź Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia można znaleźć na Facebooku archidiecezji łódzkiej:

DEKRET BISKUPA ŁOWICKIEGO dotyczący obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej

Łowicz, dnia 28 maja 2020 roku

W związku z decyzją władz rządowych znoszącą limity uczestników zgro­madzeń religijnych w kościołach odwołuję z dniem 30 maja br. udzieloną wcześniej dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych wiernym Diecezji Ło­wickiej i przebywającym na jej terenie.