W naszym kościele odmawiamy Nowennę od 22 – 30 listopada 2021 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!
LITANIA DO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI
CHLEB ANIOŁÓW?
„Aniołowie, gdyby zazdrościć mogli, to by nam zazdrościli przyjmowania Komunii Świętej...” (św. Faustyna)
W wielu kościołach na tabernakulum można zobaczyć napis: „Ecce Panis Angelorum”, co znaczy dosłownie: „Oto Chleb Aniołów”. Skąd pochodzi taka nazwa konsekrowanych hostii?
W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.
Wśród wszelkich świąt polskich najbardziej rodzinne, plasujące się tuż za Bożym Narodzeniem, są uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Narodowy, wartki potok świętowania, porywa w te dni za sobą niemal wszystkich, nie tylko katolików, ale też wyznawców innych religii i zdeklarowanych ateistów.
Na Mszach świętych o godz. 7.00 i 17.30, na ołtarzu będą wystawione relikwie błogosławionego Księdza Jerzego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój, zgodę, jedność w naszej Ojczyźnie i rodzinach oraz o kanonizację kapelana Solidarności.
W czasie zakończonej wczoraj pielgrzymki na Słowację (15.09.2021) Franciszek pozostawił słowackiemu Kościołowi i Kościołowi powszechnemu, wiele inspiracji i zachęt. Apelował o Kościół, który winien być „płonącą lampą Ewangelii”, wspólnotą, która pragnie pociągać ludzi do Chrystusa z
W najbliższy weekend, 24-26 września w Krakowie odbędzie się Kongres Duchowości Młodych adresowany dla będących w wieku 18-35 lat.
Jest to wydarzenie skierowane do osób, które chcąc pogłębić
Kolory Polski znów zagrały w Łowiczu
W sobotę, 28 sierpnia o godz. 19.00 w kościele pijarskim rozpoczął się koncert w wykonaniu zespołu instrumentalnego muzyków Orkiestry Filharmonii Łódzkiej NO-NET w ramach 22. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”.
Wykonawcy
Zespół instrumentalny NO-NET w składzie:
Niedziela, 22 sierpnia
Godz. 15:30
Dzień modlitwy za uczniów szkół pijarskich i świeckich współpracowników
Poniedziałek, 23 sierpnia
27 LIPCA 2020
Za życia zadziwiał umiłowaniem pustelniczego życia, uwielbiał modlić się w ciszy i w samotności, a ponad wszystko kochał Eucharystię. Po jego śmierci przez kilka tygodni nad jego grobem świeciła jasna łuna, a dwukrotna ekshumacja potwierdziła, że jego ciało zachowuje się w doskonałym stanie i ma temperaturę żywej osoby. Do dziś jego cudowne wstawiennictwo widoczne jest w licznych świadectwach uzdrowienia. W kalendarzu ogólnopolskim 28 lipca wspominamy o. Szarbela Makhloufa, niezwykłego libańskiego zakonnika.
Jusuf Antun Machluf urodził się 8 maja 1828 roku w ubogiej rodzinie chrześcijańskiej. Gdy był jeszcze dzieckiem, wyróżniał się wielką pobożnością, lubił się modlić, zwłaszcza w ciszy i samotności. Duży wpływ na rozwój jego wiary mieli wujowie, którzy byli zakonnikami – podziwiał ich ascetyczny styl życia. Mając 23 lata został zakonnikiem maronickim i przyjął imię Szarbel. Odbył studia teologiczne i został wyświęcony na kapłana.
Najlepszy sposób, by zmienić świat, to zmienić najpierw siebie
Jako młody ksiądz był świadkiem okrutnego wydarzenia – około 20 tys. chrześcijan zostało wymordowanych przez miejscowych muzułmanów i druzów. Szarbel pomagał uciekinierom oraz bardzo dużo modlił się i pościł, chcąc oddać te praktyki jako pokutę i wynagrodzenie za popełnione zbrodnie.