DROGA ŚWIATŁA - SPOTKAĆ ZMARTWYCHWSTAŁEGO

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła. Podkreśla ono największą i najważniejszą tajemnicę naszej wiary - Zmartwychwstanie. Nabożeństwo, ma schemat zbliżony do Drogi Krzyżowej.

ŚPIEWNIK DROGA ŚWIATŁA - pobierz

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. WOJCIECHA 28 KWIETNIA 2024 R.

Mszy świętej przewodniczył ojciec Wojciech Wojda. Po Eucharystii, przed świątynią odbyła się uroczysta procesja, w której razem z wiernymi podążała służba liturgiczna, przedstawiciele Zakonu Rycerzy Jana Pawła II z Głowna, dziewczynki w strojach łowickich sypiące kwiaty oraz przybyli wierni.

FOTO


RYCERZE ŚW. JANA PAWŁA II U PIJARÓW

W niedzielę, 14 kwietnia 2024 roku, w naszym kościele gościli członkowie Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II. To katolickie stowarzyszenie wiernych świeckich, które zjednoczone jest wspólnym pragnieniem kształtowania życia na wzór św. Jana Pawła II.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2024

Wielkanoc to zwycięstwo miłości, która nie przegrywa nawet w konfrontacji z największym złem. Niech moc tej miłości, zgoda i życzliwość, wypełnią wasze serca i domy. Niech chwile spędzone w gronie najbliższych pomogą odnaleźć wam radość i wytchnienie; pokój i głębsze przeżycie duchowe.

Życzymy radosnego i wiosennego nastroju wśród serdecznych spotkań z okazji Zmartwychwstania Pańskiego w gronie rodziny i wśród przyjaciół.

Szczęść Boże!

MSZA WIGILII PASCHALNEJ - WIELKANOC 2024

Wielkosobotnia rezurekcja u oo. Pijarów w Łowiczu.

W niedzielny poranek wielkanocny w wielu kościołach biją dzwony, mimo wczesnej pory gromadzą się rzesze ludzi, wokół kościoła wyruszają procesje rezurekcyjne. Ale jest też sporo parafii, w których procesja po liturgii Wigilii Paschalnej odbędzie się w sobotnią noc.

TRIDUUM PASCHALNE 2024

WIELKI CZWARTEK

07:00 – Jutrznia 

17:30 – Msza Wieczerzy Pańskiej

następnie adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 24:00KORONKA DO NAJŚWIĘTSZEJ KRWI I RAN PANA JEZUSA I LITANIA DO NAJDROŻSZEJ KRWI CHRYSTUSA PANA JAKO NOWENNA

„Karmcie się Moim Ciałem i Moją Krwią najczęściej jak możecie;  nawróćcie się z serca u stóp Mego Tabernakulum,